امروز: چهارشنب 04 بهمن 1396 برابر با 24 ژانویه 2018

آخرين اخبار

جیل فیپس Jill Phipps

  • پنج شنبه, 10 بهمن 1392
  • نوشته شده توسط 

جیل فیپس یک فعال حقوق حیوانات بریتانیایی بود که در تصادف با یک کامیون حمل گوساله های

زنده در Baginton, Warwickshire کشته شد ، گوساله هایی که از طریق فرودگاه کاونتری به سرتاسر قاره اروپا فرستاده می شدند .

فیپس در مدرسه شاگرد خوبی بود ولی خودش تصمیم گرفت که بعد از 16 سالگی مدرسه را کنار بگذارد ، او در "رویال میل" مشغول به کار شد ( پدر او یک پستچی بود ) . او وقتی بسیار جوان بود به مسائل مربوط به حیوانات علاقه مند شد و از سن 11 سالگی به کمپین های مادرش علیه تجارت خز ملحق شد .
فیپس بعد از گیاه خوار شدن ، بقیه خانواده را ترغیب کرد تا به آن ها ملحق شوند . در اواخر نوجوانی به Eastern Animal Liberation League شد ، گروهی که به جبهه آزادی بخش حیوانات Animal Liberation Front وابسته بود . یک کمپین محلی در کاونتری که توسط فیپس و مادر او حمایت می شد موفق به بستن یک مغازه خز فروشی و یک کارگاه تولید خز شد . در سال 1986 به همراه مادر و خواهرش به کارخانه پورت سانلایت که یک کارگاه صابون سازی در مرزیساید بود هجوم بردند تا به استفاده از حیوانات در تست مواد این محصول اعتراض کنند . این گروه بعد از خرد کردن وسایل کامپیوتر دست گیر شده و تحت پیگرد قانونی قرار گرفت ، مادر فیپس به شش ماه و خواهر او به هجده ماه حبس محکوم شد . فیپس نیز به دلیل باردار بودن محکومیت تعلیقی دریافت کرد .

بعد از تولد پسرش ، فیپس بیشتر زمان خود را وقف مراقبت از او می کرد ( با طلاق گرفتن از همسرش ، او را به تنهایی بزرگ می کرد ) . او گاهی به همراه پسرش در طی تعطیلات مدرسه در تظاهرات و جلسات خرابکاری و کارشکنی علیه شکار شرکت می کرد . استفاده از فرودگاه کاونتری برای صادرات گوساله ها باعث نگرانی او شد و در ژانویه 1995 او 100 مایل از کاونتری تا وست مینیستر را به نشانه اعتراض با پای پیاده طی کرد ؛ در تولد 31 سالگی خود در مقابل خانه تاجری که این تجارت را سازماندهی کرده بود به اعتراض برخاست .

ajill-lukeW
در 1 فوریه 1995 ، فیپس، در اعتراض به صادرات گوساله زنده به آمستردام جهت توزیع در سرتاسر اروپا، یکی از 35 معترض در فرودگاه کاونتری در بگینتون بود. ده نفر از معترضان صف پلیس را شکستند و سعی داشتند تا کامیون را با نشستن در جاده یا زنجیر کردن خود به آن متوقف سازند که در این حین فیپس زیر چرخ های کامیون رفت ، صدمات و جراحات کشنده او شامل شکستگی در ستون فقرات بود . مرگ فیپس حجم وسیعی از توجهات را دریافت کرد ، توجهاتی که نتیجه آن جلسه طرح سوال از نخست وزیر در مجلس عوام بریتانیا بود .
سرویس پیگرد قانونی کرون نتیجه گرفت که شواهد کافی برای محکوم کردن راننده کامیون وجود ندارد . خانواده فیپس پلیس را در مرگ او مسئول می دانستند ، چون پلیس به حرکت کامیون ها به سوی معترضان هیچ واکنشی نشان نداده و آن ها را متوقف نکرده بود . رسیدگی ها و بازجویی ها به این نتیجه رسید که ممکن است راننده با دیدن معترضانی که به سمتش می دویدند دچار سردرگمی شده است . پلیسی که مسئول کنترل اعتراض بوده است اظهار کرد که فیپس " به طور عمدی زمین خورده " و بعد زیر چرخ های کامیون رفته است ، ولی پدر فیپس اصرار داشت که دخترش هرگز قصد مردن نداشت چون او یک پسر کوچک داشت که برای ادامه زندگی به وجود مادرش نیازمند بود .

وقتی که شرکت هواپیمایی که متعلق به خلبان کریستوفر بارت جوبی ، مسئول آن دعواها ، بود در پی اتهام بردن اسلحه از اسلواکی به سودان برخلاف قوانین اتحادیه اروپا ورشکست شد ، صادرات گوساله زنده از فرودگاه کاونتری نیز بعد از گذشت چند ماه پایان یافت . آن خلبان در سال 2006 متهم به قاچاق 271 کیلوگرم کاکوئین از جامائیکا به فرودگاه جنوبی لندن شد .
ادامه اعتراضات به گونه ای بود که چندین انجمن محلی و یک بندرگاه صادرات حیوانات زنده را از مناطق خود ممنوع اعلام کردند . بعد از آن تمام صادرات گوساله زنده به دلیل ترس از سرایت بیماری جنون گاوی متوقف شد . این تحریم در سال 2006 برداشته شد ولی فرودگاه کاونتری متعهد شد که این فرودگاه همچنان تقاضا ها برای پرواز گوساله ها را رد خواهد کرد .

فیلم جیل با خاطراتی از فیپس ، کمپین صادرات گوساله های زنده کاونتری ، مراسم تدفین و مصاحبه های صورت گرفته با خانواده فیپس تولید و برای اولین بار در روز درگذشت جیل در حادثه کاونتری در سال 2005 نمایش داده شد . یادبود آن وقایع توسط گروه های حقوق حیوانات گرس روتز هر ساله در روز 1 فوریه برگزار می شود .

--------------------------
http://en.wikipedia.org/wiki/Jill_Phipps
http://www.jillphipps.org.uk/jillsFilm.htm

4930 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در بیوگرافی
کد خبر: 915
برچسب زدن

ارسال نظر