امروز: چهارشنب 04 بهمن 1396 برابر با 24 ژانویه 2018

آخرين اخبار

دلایلی برای پایان دادن به دامداری های صنعتی

  • پنج شنبه, 03 بهمن 1392
  • نوشته شده توسط 

چند ماه پیش بیش از سی متخصص و کارشناس در مورد مسائل سلامت عمومی ، محیط زیست و جنبش های

حمایت از رفاه و آسایش حیوانات در اولین کنفرانس ملی پایان دادن به دامداری صنعتی در مورد آثار و پی آمدهای دامداری صنعتی به بحث و گفت و گو پرداختند. در زیر به برخی از نکات مهم و اطلاعاتی که از این کنفرانس بیرون آمده می پردازیم .

پنج راه مهم برای پایان دادن به دامداری صنعتی ::
Gene Baur رئیس و بنیانگذار مزرعه حیوانات ( سازمانی برای حمایت از حیوانات در آمریکا ) : " بهترین راه برای پایان دادن به دامداری صنعتی این است که این سیستم را به سیستمی جوابگو و مسئول تبدیل کرده و اعمال مربوط به تجارت کشاورزی را با علایق و ارزش های شهروندان خود هم تراز و هم ردیف سازیم .
جنایت ها و ستم های موجود در دامداری صنعتی یک بی حرمتی و توهین بزرگ به شایستگی و نجابت انسانی است . این صنعت کم بازده ، ناسالم و غیر قابل تحمل بوده و هزینه ای سالانه برابر با هزاران میلیارد دلار برای ملت ها به همراه دارد . "

John Mackey مدیر ارشد Whole Foods Market : " بهترین راه برای پایان دادن به دامداری صنعتی این است که ابتدا در بازارهای غذایی راه کارها و جایگزین های انسانی تری را برای این صنعت ایجاد کنیم . بسیار بعید است که با شرایط فعلی، اکثریت زیادی از مردم در آینده به گیاه خواری روی آورند . بنابراین ضروری است تا با فرهم آوردن تقابل های قوی برای مقایسه با این صنعت و ایجاد راه کارهای انسانی تر به افزایش آگاهی مردم در مورد این که دامداری صنعتی واقعا چه رفتارهایی با حیوانات می کند ، کمک کنیم . تا زمانی که راه کارها و جایگزین های ا گسترده ای وجود داشته باشند تا از بین آن ها انتخاب کنیم ، بیشتر مردم ترجیح خواهند داد تا مشتاقانه به نا آگاه ماندن و بی خبری خود ادامه دهند و احتمالا تنها تعداد اندکی از آن ها تغییر خواهند کرد . "

Wenonah Hauter مدیر اجرایی Food & Water Watch: " دامداری صنعتی یک تهدید برای سلامت عمومی ، محیط زیست و جوامع روستایی ای است که سیستم غذایی ما به شدت به آن ها وابسته است . لایحه قانونی بعدی در مورد دامپروری باید فورا سیاست هایی را که تمام فواید و سودمندی ها را به عملکردهای متمرکز دامداری تخصیص می دهد نقض کند . در حال حاضر مزارع کوچک و متوسطی را که پشتوانه و ستون سیستمی هستند که برای ما غذاهای مناسب ، سالم و ایمن فراهم می آورند نادیده و کم ارزش می شماریم . "


Lynn Henning مدیر Sierra Club Water: " بهترین راه برای پایان دادن به دامداری صنعتی حذف کردن کمک مالی دولت ، انگیزه ها و نقض مالیات ها برای ادارات و شرکت های انحصاری تغذیه حیوانات است . شرکت های انحصاری تغذیه حیوانات قابل اطمینان نیستند . ما باید در صنعت کشاورزی خود تجدید نظر کنیم و دامداری را به شیوه ای بهتر به نسل آینده خود بیاموزیم .


Susie Coston مدیرپناهگاه ملی مزرعه حیوانات: " بهترین راه برای پایان دادن به دامداری صنعتی این است که به مردم نشان دهیم که حیوانات اهلی موجوداتی باهوش و عاطفی و احساسی هستند و به اندازه حیواناتی مانند سگ ها و گربه ها که ما آن ها را بیشتر می شناسیم میل به زندگی کردن دارند . "

dam2 battery egg hens
سیستم صنعتی تهیه تخم مرغ:
Battery Hen Cages

پنج نکته که ممکن است در مورد دامداری صنعتی ندانید::

John Ikerd ، استاد بازنشسته اقتصاد کشاورزی در دانشگاه کلمبیا شهر میسوری : " دامداری های صنعتی ضرورتا از نظر اقتصادی کارآمدتر از دامداری های کوچک مستقل و خانوادگی نیستند . متصدیان و گردانندگان دامداری صنعتی از نفوذ سیاسی و توانایی های خود برای اداره و دستکاری بازارها استفاده می کنند تا دامپروری های کوچک و کارآمد در مزارع خانگی را بیرون از تجارت و بازار کار قرار دهند . قیمت غذاها با دامداری صنعتی پایین تر از قیمت غذاهای به دست آمده از مزارع مستقل خانوادگی نیست . "


Jim Motavalli ، مولف کتاب Voltage High : " از آنجایی که تصویر معروف از مزارع ، محوطه ی خانه ای قدیمی پر از خوک ها و مرغ و جوجه های شاد و خوشحال است ، بیشتر مردم حتی از وجود دامداری های صنعتی اطلاع ندارند . اگر آن ها می دانستند که غذایشان چگونه و به چه روش هایی تولید می شود وحشت زده می شدند ، ولی صنعت مهارت بالایی در دور نگه داشتن انسان ها از واقعیت ها دارد . "


Dr. Anteneh Roba موسس صندوق بین المللی Africa Presiden : " چیزی که بیشتر مردم آفریقا در مورد دامداری صنعتی نمی دانند این است که حتی از وجود چنین چیزی اطلاع ندارند . و یک چیز که بیشتر مردم در آمریکا در مورد دامداری صنعتی نمی دانند این است که این صنعت تا چه حد ظالمانه و خشن است . "


Kyle Ash ، نماینده ارشد قانون گذاری سازمان صلح سبز : " سلامت عمومی و رفاه و آرامش حیوانات غیر قابل تفکیک از یکدیگر می باشند . همواره صنعت سعی بر این دارد که جوامع را از دامداری ها تفکیک کند ، با این ادعای غلط که تولید صنعتی غذا باعث کاهش از بین رفتن هوا ، آب و زمین مورد نیاز انسان ها می شود چون دیگر این منابع توسط حیوانات مزارع خانگی مصرف نمی شوند. حقیقت این است که دامداری صنعتی مشکلات سلامت عمومی را بدتر و وخیم تر می سازد . تعطیل کردن دامداری صنعتی راه حلی ایده آل برای جلوگیری از سوء استفاده ها از حیوانات و محیط زیست می باشد و ما باید در کنار یکدیگر برای برچیده شدن صنعت دامداری کار و تلاش کنیم . "


Gene Baur : " بیشتر مردم نمی دانند که در دامداری های امروزی تا چه حد با حیوانات بد رفتاری می شود ، و این که این حیوانات به طور قانونی از حمایت های اولیه انسانی محروم می باشد . "

 


dam3 08867546095551313002سیستم صنعتی پرورش خوک

پنج مشکل بسیار عمده با دامداری صنعتی::

John Ikerd : " بزرگترین مشکل دامداری صنعتی این است که هیچ احترامی نسبت به تقدس و حرمت زندگی قائل نیست ، نه نسبت به زندگی حیوانات دامی و نه زندگی انسان ها . دامداری صنعتی با حیوانات اهلی دامی مانند ردیف هایی از اجتماعات زیستی رفتار می کنند به گونه ای که حیوانات تنها ماشین هایی برای تولید گوشت ، شیر و یا تخم مرغ برای مصرف کنندگانی بی نام و بی چهره می باشند و هیچ احترامی نسبت به انسان هایی که در این صنعت کار می کنند و یا انسان هایی که در جوامع و در کنار این صنایع زندگی می کنند قائل نیستند . این کمبود احترام برای زندگی دیگران ، اساس معنوی و اخلاقی جامعه را ویران می سازد . "


Dr. Anteneh Roba : " این صنعت موجب فاجعه زیست محیطی می شود . "


Jim Motavalli: " از جنبه زیست محیطی ، بدترین مشکل در مورد دامداری صنعتی ناکارآمدی و بیهوده بودن آن است . این صنعت پنج پوند غلات را صرف تولید یک پوند گوشت می کند و 10 متر مربع زمین که می تواند 60 شاخه گیاه سویا را پرورش دهد تنها می تواند برای تغذیه دو عدد گاو کافی باشد . کاهش تنها ده درصدی مصرف گوشت در آمریکا باعث به دست آمدن و ذخیره غلات کافی برای تغذیه 60 میلیون انسان خواهد شد . "


Kyle Ash : " شکنجه و سوء استفاده غیر ضروری از دیگر حیوانات یکی از بدترین بی رحمی ها و قساوت های انسانی در دوران ما می باشد . تصور اشتباه بشر در خود بزرگ بینی این است که انسان ها دنیا را کنترل کرده و بر آن حکمرانی می کنند و هیچ گونه مسئولیت اخلاقی در مورد موجوداتی که برای زندگی در کره زمین با آن ها سهیم هستند ندارند ، و این دیدگاه طعنه آمیز به تخریب سیاره مان کمک کرده و نابودی آن را تسهیل می کند . "


Michael Grege : " وقتی ما هزاران حیوان را در آلونکی محصور شده و چرکین به اندازه ای برابر با زمین فوتبال جمع می کنیم تا پشت به پشت یا پوزه به پوزه بر روی مدفوع خودشان دراز بکشند ، این امر می تواند زمینه ی به وجود آمدن بیماری ها را مهیا سازد و یک محیط طوفانی عالی برای آینده ای از بیماری های انسانی – حیوانی سخت و شدید مانند آنفولانزا را فراهم آورد . این صنایع که صنایع دامداری نامیده می شوند تهدیدی برای سلامت عمومی هستند . "

http://forum.vegankind.ir/forum10/thread1763.html

4572 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در مطالب ویژه
کد خبر: 908

ارسال نظر