امروز: چهارشنب 04 بهمن 1396 برابر با 24 ژانویه 2018

آخرين اخبار

جیوه موجود در بدن ماهی ها و عوارض آن برای سلامتی

  • دوشنبه, 04 فروردين 1393
  • نوشته شده توسط 
جیوه رها شده در هوا توسط نیروگاه های برق و زائدات کوره های بازیافت و سایر
آلاینده ها در ترکیب با آب به متیل جیوه تبدیل می شود و در بدن ماهی ها انباشته  و باقی می ماند .
 علائم مسمومیت با جیوه در بزرگسالان عبارتند از سردرد ، خستگی ، کاهش حافظه و دردهای هضلانی و  مفصلی . 
 
طبق گفته های دکتر فیلیپ لاندریگان مدیر مرکز سلامت کودکان و محیط زیست در مدرسه پزشکی مونت سینای ، وقتی جنین ها و کودکان در معرض جیوه قرار می گیرند ممکن است به سیستم عصبی و پیشرفت مغزی آنها آسیب برسد . مرکز کنترل بیماری آمریکا گزارش می دهد که 16 درصد از زنان آمریکایی در سن باروری دارای سطوح جیوه خون بالایی می باشند که این میزان برای خطرناک بودن شرایط زایمان و زاد و ولد آن ها کافی است . 
طبق یک مطالعه منتشر شده در آوریل 2004 در مجله چشم انداز سلامت محیط زیست ، در سال 2000- 1999 بیش از 300000 نوزاد در آمریکا در معرض سطوح غیر قابل قبول جیوه قرار داشته اند و این به دلیل مصرف ماهی توسط مادرانشان بوده است . قرار گرفتن در معرض جیوه به واسطه رژیم غذایی یک مشکل جهانی است : مجله یو اس ای تودی گزارش می کند که در هنگ کنگ که دارای بندرگاه هایی به شدت آلوده می باشد ، 10 درصد از دانش آموزان دبیرستانی دارای سطح خطرناکی از جیوه خون یعنی به میزان بیش از 5 میکروگرم به ازای هر کیلو از وزن بدن هستند .
دانه کتان،گردو،بادام،شاهدانه و انواع آجیل تنها بخشی از منابع کامل و سالم برای پروتئین و اسیدهای چرب ضروری برای بدن هستند.

 

 
 
2004 بازدید
رای دادن به این مورد
(2 رای)
منتشر شده در پزشکی و سلامت
کد خبر: 993

ارسال نظر